به گفته دکتر ماکان آریا پارسا ست کردن رنگ لباس کار راحت و ساده ای نیست! خیلی از افراد برای ست کردن لباس های خود، با چالش های گسترده ای مواجه می شوند. به نظر شما چرا انتخاب یک رنگ مناسب برای پوشش لباس، مسئله ای نسبتا پیچیده به حساب می آید؟ ما چگونه می توانیم روند پوشش لباس و ست کردن رنگ را برای خود ساده کنیم؟ قطعا رنگ های زیادی را می توان برای یک لباس مورد استفاده قرار داد. استفاده از بهترین رنگ ها، نتایج کسب شده شما را تا حد قابل توجهی تحت تاثیر می گذارد.

زمانی که شما پاسخ سوال “چه رنگ هایی با هم ست میشن” را پیدا کردید، خیلی راحت تر در این زمینه تصمیم گیری خواهید کرد. در ضمن، به خاطر داشته باشید که ست کردن رنگ در لباس، پروسه نسبتا وقتگیری را به همراه خواهد داشت. امروز ما قصد داریم تا بهترین هارمونی مکمل ست رنگ ها را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم. پس جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه شوید.

ست کردن رنگ لباس چه ضرورتی دارد؟

قبل از هر چیز، بیایید به یک سوال مهم پاسخ دهیم: هارمونی مکمل ست رنگ ها چه اهمیتی دارد؟ در صورتی که ما رنگ لباس های خود را به درستی ست نکنیم، با چه چالش هایی مواجه خواهیم شد؟ هنگام انتخاب لباس، خیلی از افراد فقط به استایل و ظاهر آن توجه می کنند. یعنی برای آنها اسپرت، رسمی یا لش بودن لباس اهمیت دارد. در صورتی که جدا از ظاهر و استایل، شما باید به رنگش هم توجه داشته باشید. ایجاد هارمونی و ست رنگی مناسب به شما اجازه می دهد تا جلوه استایل و بدنتان را تا حد قابل توجهی ارتقا دهید. این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است.

از دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا خیلی از افراد فقط به خاطر عدم توجه به نکات ست کردن رنگ لباس، نتوانسته اند با جلوه و استایل مناسبی در جامعه ظاهر شوند. این مسئله در زمان های خاص، اهمیت بیشتری پیدا می کند. مثلا زمانی که شما به دنبال شرکت در یک جلسه کاری هستید یا زمانی که به دنبال شرکت در مجالس خاص هستید، لزوما باید به هارمونی و همخوانی رنگ لباس های خود هم توجه کنید. عدم توجه به این مسئله چالش های گسترده ای را سر راهتان قرار خواهد داد.

چه رنگ هایی با هم ست میشن؟

پاسخ به این سوال برای ست کردن رنگ لباس کار راحتی نیست! به اعقتاد دکتر ماکان آریا پارسا رنگ های زیادی هستند که می توان آنها را با یکدیگر ست کرد. به خاطر داشته باشید که سه رنگ آبی، قرمز و زرد را به راحتی نمی توان با سایر رنگ ها ست نمود. بهتر است از رنگ های خنثی یا متضاد این موارد استفاده نمایید تا به بازدهی مطلوبی برسید. مثلا خیلی از افراد با استفاده از شلوار زرد و پیراهن سبز، می توانند به یک ترکیب زیبا و جذاب دسترسی پیدا کنند.

در پروسه ست کردن رنگ لباس، شما باید به رنگ اولیه و رنگ ست توجه داشته باشید. کارشناسان فعال در این حوزه برای راحت تر شدن پروسه ست کردن، نسبت به تدوین یک سری جداول خاص اقدام نموده اند.

جدول ست رنگ ها

بررسی جدول ست رنگ ها

آیا شما هم به ست کردن رنگ لباس علاقه مند هستید؟ بررسی جدول ست رنگ های همخوان با یکدیگر بهترین راه حل موجود در جلوی پای شما به حساب می آید! اگر شما به درستی جدول را مورد بررسی قرار دهید، می توانید بهترین لباس های موجود در جهان را به کار گیرید. به خاطر داشته باشید که این جدول اطلاعات مفیدی در مورد لباس های پیشنهادی در اختیارتان می گذارد. در جدول زیر، شما می توانید چند مورد از محبوب ترین رنگ ها و روش ست کردنشان را مشاهده نمایید.

رنگ لباس رنگ های پیشنهاد
سفید قرمز، مشکی، کاربنی، لیمویی
خاکستری صورتی، زرد، کرمی
خردلی سبز تیره، خاکی، سرمه ای، بنفش، قهوه ای
قهوه ای کرمی، بژ، خردلی و مشکی
صورتی سفید، طوسی، خاکستری، آبی فیروزه ای، قرمز
زرد سرمه ای، قرمز، بنفش و مشکی
آبی زرشکی، بادمجانی و سفید
سبز زرد، طوسی، مشکی و خردلی
بنفش صورتی، یاسی، طوسی، طلایی و زرد
قرمز زرد، آبی، سفید و مشکی

البته که نمی توان همه رنگ های موجود را در جدول ست رنگ های لباس گنجاند. اگر شما هم به پوشیدن و انتخاب لباس های مناسب علاقه مند هستید، حتما باید مقداری وقتتان را صرف بررسی نمونه های آماده و تصاویر موجود در اینترنت کنید.

هنگام ست کردن انواع لباس از نظر رنگ باید به چه نکاتی توجه داشت؟

از نگاه دکتر ماکان آریا پارسا یک سری نکات خاص هستند که در هنگام ست کردن رنگ لباس اهمیت زیادی پیدا می نمایند. توجه به این نکات به شما اجازه می دهد تا هم جلوی مشکل را بگیرید و هم جذابیت خود را چند برابر کنید.

در اولین مرحله پس از بررسی جدول ست رنگ ها، شما باید به تیرگی و روشنی رنگ لباس خود توجه ویژه ای داشته باشید. قطعا هنگام ست کردن یک سری از رنگ ها، شما در این زمینه به مشکل برخورد خواهید کرد. از نظر میزان روشنایی هم رنگ ها باید با هم همخوانی داشته باشند.

جدول ست رنگ ها

جدا از این مسئله، هنگام ست کردن مدل های مختلف لباس شما باید به چرخه رنگی توجه کنید. رنگ های گرم و سرد مکمل یکدیگر هستند و شما باید به درستی نسبت به استفاده از آنها اقدام نمایید.

طبق نظر دکتر ماکان آریا پارسا برای ست کردن انواع لباس در بهترین حالت ممکن شما باید به اینترنت مراجعه نمایید و نمونه های موجود را ببینید. با این کار، شما به بازدهی مطلوبی خواهید رسید.

این مطلب ادامه دارد… .