به گفته دکتر ماکان آریا پارسا استایل مردانه رسمی این روزها بیش از هر زمان دیگری ترند شده است. علت این امر را نیز می توان این موضوع دانست که بسیاری از افراد این تصور را دارند که استایل های اسپرت نمی توانند ظاهر آن ها را زیبا نشان دهند. اگر دوست دارید تا ظاهر شما ساده و در عین حال شیک باشد؛ با ما در این محتوا همراه باشید؛ چرا که قصد داریم در مورد رازهایی از استایل رسمی مردانه صحبت کنیم که در هیچ کجای دیگر نمی توانید آن ها را پیدا کنید.

منظور از استایل مردانه رسمی چیست؟

از دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا طبیعتا افرادی که تاکنون عادت به پوشیدن لباس های اسپرت داشته اند؛ ممکن است این سوال برایشان به وجود آید که منظور از استایل رسمی مردانه چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که در تیپ رسمی مردانه مشکی نیاز است تا از کت و شلوار، کفش و حتی کراوات استفاده شود. اگر عادت به استفاده از تی شرت و یا کتانی را دارید؛ بهتر است برای همیشه با آن ها خداحافظی کنید؛ چرا که با استفاده از این اقلام نمی توانید هیچ وقت یک استایل مردانه رسمی داشته باشید.

صادقانه این موضوع را بیان می کنیم که برای داشتن یک استایل مردانه رسمی؛ اصلا کار راحتی پیش روی شما وجود ندارد. برای این که بتوانید یک استایلی شیک و البته مردانه داشته باشید؛ نیاز است تا در انتخاب لباس های خود و البته ست کردن آن ها با یکدیگر از چاشنی خلاقیت استفاده کنید. اگر هیچ ایده ای در این زمینه در ذهن خود ندارید؛ جای نگرانی برای شما وجود ندارد چرا که در ادامه در خصوص این ایده ها و البته ست کردن لباس ها با یکدیگر توضیح داده می شود.

تیپ مردانه سنگین ایرانی

انتخاب کت و شلوار رسمی

از نگاه دکتر ماکان آریا پارسا برای این بتوانید یک تیپ مردانه سنگین ایرانی داشته باشید؛ باید در انتخاب کت و شلوار خود نهایت دقت را به خرج دهید. کت و شلوارها در رنگ های مختلفی تولید می شوند. انتخاب رنگ درست کت و شلوار موجب می شود تا تیپ شما رسمی جلوه نماید. معمولا کت و شلوارهای مشکی ظاهری زیبا داشته و علاوه بر این مورد باعث می شوند تا تیپ شخص رسمی جلوه نماید. مورد بعدی نیز این است که کت و شلوار شما باید دقیقا به اندازه تنتان باشند. بسیاری از افراد این تصور را دارند که اگر کت و شلوار کمی بزرگ تر باشد ایرادی ندارد. در صورتی که این چنین نیست. کت و شلواری که بزرگ تر از سایز تن شخص باشد؛ بر روی ظاهر وی تاثیر فوق العاده منفی خواهد گذاشت.

انتخاب پیراهن یقه مردانه

پیراهن یقه مردانه دومین آیتمی است که برای تکمیل استایل مردانه رسمی خود به آن نیاز دارید. میان رنگ پیراهن شما و البته کت و شلوارتان باید یک هارمونی وجود داشته باشد و بتوانید به خوبی رنگ ها را با یکدیگر ست نمایید. اگر از طرفداران تیپ رسمی مردانه مشکی هستید؛ پیشنهاد می کنیم به همراه کت و شلوار مشکی خود حتما از پیراهن مشکی استفاده کنید. رنگ مشکی از معدود رنگ هایی به حساب می آید که امکان ست کردن آن با سایر رنگ ها وجود دارد.

استفاده از ساعت مناسب

شاید کم تر جایی صحبت از این موضوع شده باشد؛ که استفاده از ساعت مناسب نیز یکی از آیتم های ضروری برای حفط تیپ مردانه سنگین ایرانی می باشد. خیلی از افراد کوچک ترین توجهی به این موضوع ندارند. اگر بدانید انتخاب ساعت مناسب چه تاثیری می تواند بر روی زیبایی استایل شما بگذارد؛ به سادگی از کنار آن رد نمی شوید. از آن جایی که صنعت مد و فشن دائما در حال تغییر است؛ نیاز است تا دست به خرید ساعتی بزنید که بتوانید در هر زمانی فارغ از مد از آن استفاده کنید. ساعت های بند چرمی و البته بند استیل را می توان در دسته ساعت های ساده و البته شیک جای داد که امکان استفاده از آن ها با کت و شلوار مردانه وجود دارد.

 استفاده از کفش رسمی

سومین المانی که باعث می شود تا استایل مردانه رسمی شما تکمیل شود؛ استفاده از کفش رسمی و مناسب است. کفش ها در انواع و رنگ های مختلفی وجود دارند که امکان ست کردن آن ها با کت و شلوار راحت است. در انتخاب رنگ کفش خود نهایت دقت را به خرج دهید چرا که رنگ کفش شما باید با کمربند و یا حداقل بند ساعتتان یکسان باشد. کفش شما باید عاری از هرگونه کثیفی و خاک باشد تا بتواند ظاهر شما را شیک و دلربا نماید.

تیپ رسمی مردانه بدون کت

تیپ رسمی مردانه بدون کت

طبق نظر دکتر ماکان آریا پارسا تیپ رسمی مردانه بدون کت، یکی از تیپ های مردانه و البته پر طرفدار است که بسیاری از افراد علاقه به استفاده از آن را دارند. شاید بسیاری از افراد این تصور را داشته باشند که بدون به تن کردن کت؛ نمی توان یک تیپ رسمی داشت. در صورتی که این یک تصور غلط است. برای تکمیل کردن ست لباس رسمی بدون کت، نیاز است تا از پیراهن یقه مردانه به همراه شلوار پارچه ای و کفش رسمی استفاده شود. افرادی که به دنبال تیپ مردانه سنگین ایرانی هستند؛ اصلا به سراغ این سبک از پوشش نمی روند؛ چرا که از نظر آن ها کت یکی از الزامات استایل رسمی می باشد.

یک نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که در این سبک نیاز است تا رنگ کمربند شما با رنگ کفشتان یکی باشد. در غیر این صورت ممکن است تیپ شما آن چنان که باید و شاید زیبا جلوه نکند. یک موضوع مهم دیگری که نیاز است به آن توجه داشته باشید؛ این است که بدون پوشیدن کت استفاده از کراوات یک کار اشتباه است. اگر اصرار به استفاده از کراوات دارید؛ نیاز است تا حتما کت به تن داشته باشید.

یک تضاد زیبا ایجاد کنید!

به اعقتاد دکتر ماکان آریا پارسا ایجاد کردن تضاد، یکی از ترفندهایی است که در استایل رسمی می تواند فوق العاده چشم نواز باشد. منظور از تضاد این موضوع است که رنگ شلوار شما با رنگ کتی که به تن دارید؛ یکسان نباشد. البته به این موضوع دقت داشته باشید که میان رنگ شلوار و البته کت شما باید یک هارمونی و تناسب وجود داشته باشد. به طور مثال استفاده از شلوار طوسی به همراه یک کت سرمه ای می تواند انتخابی مناسب و البته زیبا باشد. شاید برای شما این سوال به وجود آید که رنگ پیراهن و البته کفش باید به چه صورتی انتخاب شود. پاسخ به این سوال فوق العاده راحت است. رنگ کفش و کمربند شما باید یکی باشد. در خصوص پیراهن یقه مردانه نیز باید این طور بگوییم که بهتر است رنگ آن سفید باشد.

برای ترکیب کردن سایر رنگ های نیز به این موضوع دقت داشته باشید که اگر شلوار شما رنگ روشنی داشت؛ باید کت تان تیره رنگ باشد. انتخاب رنگ پیراهن نیز باید متناسب با رنگ کت و شلوارتان باشد.

، تیپ رسمی مردانه مشکی

این مطلب ادامه دارد… .