به گفته دکتر ماکان آریا پارسا تیپ کلاسیک مردانه امروزه مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد. قطعاً نحوه لباس پوشیدن هر فرد نشان دهنده شخصیت و رفتار وی می ‌باشد. همین امور باعث می ‌شود که بسیاری از افراد، شما را با استایل و تیپ قضاوت نمایند. در دید بسیاری از افراد، داشتن یک استایل مناسب می ‌تواند فرد را به یک انسان قابل اعتماد تبدیل کند و باعث افزایش اعتماد به نفس شما شود.

قطعاً اگر در انتخاب استایل و لباس خود دقت کنید توجه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب خواهید کرد. به صورت کلی لباس پوشیدن بر اساس دو دسته کلی تقسیم می ‌شود که در ادامه به این دو دسته اشاره خواهیم نمود.

  • لباس پوشیدن بر اساس مد
  • لباس پوشیدن بر اساس استایل کلاسیک

از دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا اگر انتخاب شما لباس پوشیدن بر اساس مد روز باشد باید زود به زود نسبت به خرید لباس اقدام کنید و مدام حواستان به مد و صنعت آن باشد. در صورتی که استایل کلاسیک این چنین نیست. چرا که خوش پوشیدن کار دشواری نخواهد بود. تنها کافی است اصول آن را رعایت کنید و لباس‌ هایتان را طبق آن انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید رعایت این اصول تنها به لباس پوشیدن محدود نمی ‌شود و به انتخاب اکسسوری نیز مرتبط است. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا در خصوص استایل کلاسیک و ویژگی‌ های این استایل منحصر به فرد اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

از نگاه دکتر ماکان آریا پارسا استایل کلاسیک به سبکی از پوشش گفته می ‌شود که در طول زمان ارزش آن حفظ خواهد شد. مهمترین ویژگی این سبک از لباس، کیفیت و زیبایی است که در ذات‌ آن نهفته است. ترکیب لباس‌ ها در این استایل کاملاً ماندگار می ‌باشد و می ‌توانید در موقعیت‌ های مختلف از آن استفاده نمایید.

به طور کلی با پیروی از استایل کلاسیک، دیگر دغدغه ای از بابت عقب افتادن از مد و تعویض لباس نخواهید داشت و تنها با حفظ اصول، می ‌توانید استایل کلاسیک خود را حفظ نمایید. همانطور که عنوان کردیم استایل کلاسیک مردانه دارای اصولی می ‌باشد که در صورت رعایت آن ها می ‌توانید شاهد نتایج فوق العاده ای باشید. در ادامه به تعدادی از این اصول‌ اشاره خواهیم کرد.

اصول تیپ و استایل کلاسیک مردانه

همونطور که عنوان کردیم هر استایلی اصول مرتبط به خود را دارد. در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره می ‌کنیم.

لباسی که انتخاب می ‌کنید باید کاملاً سایز بدنتان باشد

داشتن یک فرم بدن مناسب، جزو مهمترین عوامل در داشتن استایل کلاسیک مردانه است. با این سبک، افراد قطعاً دارای فرم بدنی خوش فرم خواهند بود.

استایل رسمی  انتخاب کنید

اگر به دنبال استایل مردانه کلاسیک هستید لازم نیست همیشه کت شلوار و کراوات به تن داشته باشید. در بیشتر مواقع پوشیدن یک پیراهن به همراه یک کفش رسمی  می ‌تواند برای داشتن استایلی کلاسیک کافی باشد.

 ساده بپوشید

اگر انتخاب شما استایل کلاسیک مردانه است تنها کافی است لباس‌ های ساده انتخاب کنید. برای استفاده از این استایل، نباید از سبک‌ های متنوع و رنگارنگ استفاده نمایید.

 پیراهن سفید به تن کنید

طبق نظر دکتر ماکان آریا پارسا پیراهن سفید قطعاً یک آیتم جذاب و بسیار مهم در استایل کلاسیک می باشد. رعایت این  مورد از اصول اولیه تیپ کلاسیک می ‌باشد. پیراهن‌ های سفید مردانه با هر رنگی ست خواهند شد. انتخاب رنگ سفید می ‌تواند در رعایت استایل کلاسیک بسیار کاربردی و مفید باشد.

تیپ کلاسیک فرانسوی مردانه

تیپ کلاسیک فرانسوی مردانه

شاید برایتان جالب باشد بدانید مردان فرانسوی به تیپ کلاسیک علاقه بسیار زیادی دارند و همیشه لباس‌ هایی که انتخاب می ‌کنند وابسته به زمان نیست و همیشه استایلی خاص را در آن رعایت می ‌کنند.

این مردان حاضرند تا هزینه زیادی را صرف کنند اما در عوض لباس‌ هایی با کیفیت و با دوام خریداری نمایند. در کل می ‌توان این چنین گفت که مردان فرانسوی روی یک سری از آیتم‌ های ضروری بسیار حساس هستند و این اصول را در لباس پوشیدن خود رعایت می ‌کنند.

این مردان معمولاً استایل کردن تیپ‌ های غیر رسمی  و رسمی  را بسیار می ‌پسندند. این افراد سعی می ‌کنند از این لباس‌ ها در استایل روزمره خود استفاده نمایند. یکی دیگر از ویژگی مردان فرانسوی علاقه مندی آن ها به رنگ‌ های طبیعی می ‌باشد.

بیشتر این مردان سعی می ‌کنند رنگ لباس‌ های خود را با توجه به هر فصل تغییر دهند. اگر به دنبال آن هستید تا مانند مردان فرانسوی استایل کنید پیشنهاد می ‌کنیم رنگ‌ های سفید، قهوه ای، مشکی، خاکستری و طوسی را در طیف لباس‌ های خود رعایت نمایید.

یکی دیگر از مواردی که در تیپ کلاسیک فرانسوی مردانه بسیار به چشم می ‌خورد به همراه داشتن دستمال گردن در جنس‌ های مختلفی می ‌باشد. این مردان دستمال گردن را جزو جدا نشدنی از استایل خود می ‌دانند.

در تیپ کلاسیک فرانسوی مردانه معمولا اندازه و فیت بودن لباس‌ ها نکته بسیار مهمی  می ‌باشد.

اگر به دنبال آن هستید تا کفشی شبیه به کفش فرانسوی‌ ها به پا کنید پیشنهاد می ‌کنیم کفش‌ های چرم مدل نوک تیز در رنگ‌ های مشکی و یا قهوه ای را انتخاب کنید.

یکی از ویژگی‌ هایی که در کفش‌ های مردان فرانسوی وجود دارد آن است که آن ها معتقدند کفش همیشه باید تمیز و واکس کشیده باشد.

تیپ کلاسیک مردانه زمستانی

 نکات مهم در تیپ کلاسیک فرانسوی مردانه

به اعقتاد دکتر ماکان آریا پارسا در تیپ کلاسی همیشه مرتب و آراسته بودن از کیفیت لباس‌ ها مهم‌تر است. توجه داشته باشید در این استایل، لباس‌ ها باید همیشه تمیز و اتو کشیده باشد.

در این استایل پیراهن اغلب در داخل شلوار قرار می ‌گیرد و دکمه‌ های سرآستین بسته خواهد شد.

اگر به دنبال آن هستید تا از جلیقه بدون کت در استایل خود استفاده کنید بهتر است آستین‌ های خود را به صورت مرتب تا بزنید.

از پوشیدن کفش‌ های کتانی و اسپرت در استایل کلاسیک خودداری کنید و در انتخاب کفش هوشمندانه عمل نمایید.

در این نوع از استایل، تیشرت‌ های گل گلی و فانتزی ممنوع می ‌باشد.

هر چقدر سایز لباس در این استایل مناسب‌تر باشد قطعاً جذاب‌تر به نظر خواهید رسید.

یکی از ویژگی‌ های استایل کلاسیک، راحتی استفاده از آن می ‌باشد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید راحتی شرط استفاده از لباس‌ های کلاسیک می ‌باشد. در این استایل، لباس‌ ها نباید خیلی تنگ و یا خیلی گشاد باشند.

، تیپ کلاسیک مردانه ایرانی

این مطلب ادامه دارد… .