به گفته دکتر ماکان آریا پارسا اصول شیک پوشی آقایان بر اساس پارامترهای مشخصی تعیین می شوند. در عصر حاضر شاهد اهمیت چشمگیر و قابل توجه نوع پوشش در اقشار مختلف مردم هستیم. پوشش هایی که هر کدام به نوعی بر روی ایجاد اعتماد به نفس، انتقال حس مثبت به مخاطب، منعکس کننده ی نوع شخصیت و پرستیژ فرد و … موثر می باشند. قطعا شاهد بسیاری از استایل های خاص در دنیای مد و فشن خواهیم بود. حال این سوال پیش می آید که، آیا تمامی استایل ها شیک و تاثیرگذار هستند؟ قطعا پاسخ این سوال خیر است. بر خلاف تصور افرادی که فک می کنند نوع پوشش آنها شیک و جذاب است، فقط برخی از استایل ها در دسته ی تیپ های شیک و جذاب قرار می گیرند.

برای اینکه بتوانید یک فرد شیک پوش و خوش استایل باشید، باید حتما از رازهای شیک پوشی مطلع گردید. با مراجعه به بازارهای پر رونق پوشاک، با تنوع حیرت انگیزی مواجه خواهید شد اما آیا در این بین می توان بهترین گزینه را انتخاب کرد؟ اگر برای شما نیز پیش آمده است که با وجود یک کمد پر از لباس هنوز هم لباس مناسبی برای پوشیدن ندارید، بهتر است به فاکتورهای مهم در انتخاب اصولی لباس های شیک مردانه توجه کنید. با ما همراه شوید تا از این نکات طلایی مطلع گردید:

رازهای شیک پوشی

مهمترین اصول شیک پوشی آقایان

از دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا با پایبندی به اصول شیک پوشی آقایان می‌ توانید عادات جدیدی را به زندگی خود تزریق کنید. این عادات جدید تاثیر بسزایی بر روی اخذ تصمیمات درست شما، خواهند داشت. هنگامی که برای خرید به مراکز فروش مراجعه می‌ کنید چه فاکتورهایی را مد نظر قرار می ‌دهید؟ فرقی نمی‌ کند که در زمینه انتخاب پوشاک مناسب و ایجاد یک استایل خاص، کارکشته بوده و یا اولین انتخاب‌ های خود را تجربه می ‌کنید! مهم این است که یک خرید هوشمندانه و رضایت بخش را برای خود رقم بزنید. تعیین نمودن برخی از قوانین می ‌تواند در اتخاذ تصمیمات صحیح و ایجاد استایل شیک و خیره کننده نقش بسزایی داشته باشد. اگر بخواهیم به مهمترین اصول در این زمینه اشاره کنیم، می توان از موارد زیر یاد کرد:

سایز مناسب خود را بشناسید

از نگاه دکتر ماکان آریا پارسا یکی از مهمترین اصول شیک پوشی آقایان، شناخت دقیق و صحیح سایز خود است. انتخاب شما زمانی با عدم موفقیت همراه است که یک لباس بسیار تنگ و یا گشاد نامناسب را انتخاب کنید. البته مد و فشن در این زمینه بی تاثیر نیستند. گاهی برخی از افراد با مشاهده ی فشن شوهای خاص، به دنبال خلق یک استایل شیک هستند. بد نیست بدانید که همیشه فشن شوها در بر دارنده ی استایل های شیک نخواهند بود. بلکه برخی از آنها فقط برای مراسمات خاص برنامه ریزی و تهیه می شوند. لذا بهتر است قبل از اقدام به خرید لباس، سایز مشخص خود را شناخته و از خرید موفقیت آمیز خود لذت ببرید.

شیک پوشی مردانه

به ترکیب رنگ و طرح لباس های خود توجه کنید

طبق گفته دکتر ماکان آریا پارسا از دیگر المان هایی که می توانند به عنوان رازهای شیک پوشی تلقی گردند، انتخاب صحیح پوشاک با طراحی خاص و ترکیب رنگ ایده آل است. برخی از ترکیب رنگ ‌ها با جذابیت فوق العاده و سطح خیره کنندگی بالا، هرگز مناسب استایل شما نخواهند بود. عوامل بسیار زیادی مانند: رنگ پوست، رنگ چشم و غیره، انتخاب رنگ لباس را تحت تاثیر قرار می ‌دهند. بنابراین بهتر است قبل از انتخاب یک رنگ، از تاثیر آن بر روی چهره و استایل خود مطلع گردید. گاهی برخی از رنگ‌ ها می ‌توانند ظاهر و چهره شما را نامرتب و پیش پا افتاده جلوه دهند. همچنین انتخاب طرح مناسب نیز می‌ تواند استایل شیک شما را تخریب کند. در نظر داشته باشید که برخی از طرح ‌ها فقط مخصوص جایگاه ‌های خاص بوده و از ظرافت و زیبایی بی نظیری برخوردار نخواهند بود. یک استایل شیک زمانی جذاب و خیره کننده به نظر می‌ رسد که از ظرافت در طراحی و دوخت برخوردار باشد.

چگونه شیک پوش باشیم؟

پس از توجه به انتخاب پوشاک مناسب حال این سوال پیش می آید که آیا شیک پوشی مردانه فقط منوط به انتخاب صحیح پوشاک است؟ قطعا در پاسخ به این سوال با کلمه ی خیر، مواجه خواهید شد. فاکتورهای زیادی شیک پوشی آقایان را تحت تاثیر قرار می دهند. اگر شما نیز به دنبال ارتقا سبک خود هستید، بهتر است پارامترهای زیر را مد نظر قرار دهید.

  1. به کیفیت لباس هایی که می خرید توجه کنید. (انتخاب لباس از برندهای معتبر تاثیر انکار ناپذیری بر روی استایل شیک شما خواهد داشت.)
  2. انتخاب صحیح کفش را فراموش نکنید. (در اصول شیک پوشی آقایان، انتخاب هوشمندانه و صحیح کفش جایگاه بالایی را در بر دارد. کفش هایی که کیفیت بالا، راحتی فوق العاده، جذابیت ظاهری بی نظیر و … را در بر دارند، گزینه ی مناسبی برای استایل های شیک به شمار می روند.)
  3. اکسسوری ها تاثیر حیرت انگیزی بر روی استایل شیک شما خواهند داشت. (انتخاب اکسسوری برای برخورداری از یک استایل خاص و شیک را فراموش نکنید. ساعت، حلقه و یا انگشتر خاص، گیره سر آستین، کمربند مناسب، کراوات و … می توانند جلوه گر استایل چشم نواز شما باشند.)
  4. انتخاب عطر مناسب را فراموش نکنید. (یکی از مهمترین خصوصیات در اصول شیک پوشی آقایان انتخاب مناسب عطر است. عطر یکی از فاکتورهای مهم و عناصر جدانشدنی از استایل های شیک به شمار می رود.)

چگونه شیک پوش باشیم

چگونه از رازهای شیک پوشی مطلع شویم؟

از دید دکتر ماکان آریا پارسا برای اینکه بتوانید از رازهای شیک پوشی مطلع شوید، باید از دیدگاه بیرونی استایل های مختلف را بررسی نمایید. این دیدگاه موجب می شود که به راحتی المان های مهم برای ارتقا سبک خود را شناخته و از آنها به بهترین نحو استفاده کنید. طراحان و ایده پردازان مطرح در زمینه ی خلق استایل های جذاب به برخی از تکنیک های اصولی پایبند هستند. این تکنیک ها می توانند تاثیر شگرفی بر روی ایجاد استایل های شیک و خیره کننده داشته باشند. اگر بخواهیم از این رازهای مهم مطلع گردیم باید از راهنمایی افراد حرفه ای در این زمینه استفاده کنیم. ما در اینجا به برخی از مهمترین آنها اشاره می کنیم که قطعا برای شما نیز جذاب و باورنکردنی خواهند بود.

این مطلب ادامه دارد… .